Forum Biznesowe Pogranicza

Po rocznej przerwie powraca Forum Biznesowe Pogranicza – najważniejsza gospodarcza impreza Polski północno-wschodniej. Park Naukowo Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach oraz Miasto Suwałki organizują piątą edycję Forum pod hasłem „Nowa rzeczywistość. Nowe wyzwania” już 21-22 października 2021 r. W tych dniach sale konferencyjne Parku znów zapełnią się przedsiębiorcami, przedstawicielami władz publicznych, organizacji i instytucji otoczenia biznesu.

Nowa rzeczywistość po ponad roku pandemii to nowe wyzwania w prowadzeniu biznesu zarówno globalnie, jak i lokalnie na Suwalszczyźnie. Właśnie nowe perspektywy będą głównym tematem Forum tej jesieni. Suwalskie spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się zmianom, które w tym czasie dotknęły małe, średnie i duże przedsiębiorstwa w naszym regionie, w Polsce i na świecie. Będziemy dyskutować, jak można lepiej przygotować się do przemian z perspektywy biznesu, rządu i samorządu.

Nie ograniczamy się jednak do skutków pandemii, gdyż światowe trendy przemian dotknęły wielu aspektów naszego codziennego życia. W wymiarze społecznym, demograficznym, ekologicznym, energetycznym czy cyfrowym polskie firmy działają dziś w środowisku rewolucyjnych zmian. Dlatego podzieliliśmy Forum na cztery bloki tematyczne:

  • Transformacja energetyczna
  • Zmiany demograficzne
  • Firmy pogranicza na rynku globalnym
  • Cyfrowa gospodarka

 

Forum pozwoli wymienić się świeżymi refleksjami na te tematy w gronie odpowiedzialnych za gospodarkę gremiów: decydentów, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, przedsiębiorców, pracowników firm oraz mediów. Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy negocjowany Krajowy Plan Odbudowy zakłada uruchomienie w całej Polsce nowych inwestycji dofinansowanych z budżetu Unii Europejskiej kwotą 24 mld euro.

Zróżnicowane tematy Forum mają w tym roku jedną wspólną cechę – są pilne i wymagają międzysektorowego podejścia.

Organizacja ww. przedsięwzięcia w Suwałkach jest promocją firm z całego regionu pogranicza z możliwością prezentacji i promocji ich oferty eksportowej, a także nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z partnerami zagranicznymi. Z uwagi na pandemię i związane z nią ograniczenia ruchu granicznego nie wiemy czy wzorem lat ubiegłych będziemy gościli liczne delegacje przedsiębiorców z Litwy, Łotwy i Białorusi, ale mamy nadzieję, że stworzone przez nas jak najlepsze warunki organizacji wydarzenia oraz zagadnienia poruszane podczas Forum przyciągną również w tym roku liczne grono zainteresowanych.

Edycje z lat 2016-2019

2016 Forum Biznesowe Pogranicza • 2017 Food Industry Life • 2018 Metal Industry Design • 2019 Tourism Industry Hotels

poprzednie-edycje_2